• Wyprzedane ;c

Podręcznik Jagodowy Las - Wesołe Wyprawy Gra Fabularna Dla Najmłodszych

31,43 zł

W tym dodatku znajduje się pięć scenariuszy, których wydarzenia mają miejsce w nowych częściach Jagodowego Lasu oraz poza nim. Do gry potrzebny będzie podręcznik podstawowy do Jagodowego Lasu lub Starter, papier, ołówki i kości.

Wyprzedane ;c

Okładka
Twarda
Wydanie
Czarno-białe
Liczba stron
60
Rozmiar
148 x 210 mm
Język
Polski

Dobierz fajne dodatki ^^

Informacje o zamówieniu Informacje o zamówieniu

Podręcznik Jagodowy Las - Wesołe Wyprawy Gra Fabularna Dla Najmłodszych

W tym dodatku znajduje się pięć scenariuszy, których wydarzenia mają miejsce w nowych częściach Jagodowego Lasu oraz poza nim. Do gry potrzebny będzie podręcznik podstawowy do Jagodowego Lasu lub Starter, papier, ołówki i kości.

Jagodowy Las to miejsce, w którym krasnoludki i oswojone zwierzęta żyją w zgodzie, daleko od ludzkich siedzib. Krasnoludki mieszkają w swoich wioskach, ukrytych przed oczami ludzi głęboko w lesie, w pniach drzew lub w norkach, po sąsiedzku ze zwierzętami. Strażnicy to młode krasnoludki, w których role wcielają się gracze. W lesie pełnią funkcję pomocników mieszkańców. Ich celem jest odkrycie, kim chcą być w przyszłości – robią to poprzez wykonywanie różnych misji. Strażnicy są szanowaną i pożyteczną częścią społeczności: walczą z dzikimi zwierzętami, udają się na wyprawy po potrzebne w wiosce rzeczy, a także pomagają każdemu w potrzebie. W lesie poukrywane są chatki Strażników, w których mogą oni zregenerować siły w czasie misji.

Scenariusze zostały napisane według prostego schematu:

 • Wprowadzenie, w którym pokrótce omówiony jest temat przygody.
 • Prolog, w którym opisano historię, która zapoczątkowała wydarzenia w scenariuszu.
 • Cztery sceny, w których przed postaciami graczy stawiane są różne wyzwania. Doświadczenia zebrane podczas gry z dziećmi pokazują, że to optymalna liczba, by nie przekroczyć u dzieci czasu skupienia i zainteresowania rozgrywką, ale też dać szansę na satysfakcjonujące eksplorowanie świata.
 • Bezpieczna przystań to miejsce, w którym postacie mogą zregenerować siły, a narrator i gracze zarządzić kilkuminutową przerwę w czasie rozgrywki.
 • Epilog, w którym znajdują się sugestie związane z zakończeniem głównej osi scenariusza oraz pomysły na kontynuację niektórych wątków w nim zawartych.


Mimo zamknięcia w prostych ramach scenariusze mają różnorodne motywy przewodnie:

 • W Ahoj! postacie graczy angażują się w pełen komplikacji pościg.
 • Noc w muzeum to krótkie śledztwo, po którym przyjdzie czas na naprawianie szkód.
 • Wyprawa do zoo to przygoda w stylu tak zwanej piaskownicy (sandbox), czyli otwartego wycinka świata, z którego elementami postacie graczy wchodzą w interakcje.
 • Podziemia leśniczówki nawiązują do klasycznych przygód o eksploracji podziemi, znajdowaniu skarbów i spotykaniu niezwykłych istot.
 • Wycieczka na wieś z kolei związana jest ze zdobywaniem zasobów dla rodzinnej wioski.


Głównym celem tego dodatku, oprócz zapewnienia gotowych materiałów do gry, jest ułatwienie prowadzącym wymyślania w przyszłości własnych scenariuszy poprzez zaprezentowanie różnych przykładów rozwinięcia jednego schematu.
Gra fabularna to nic innego jak usystematyzowany pomysł na zabawę z dzieckiem i wspólne opowiadanie bajek. To doskonałe narzędzie, dzięki któremu nawet zmęczony (czy też nie czujący się na siłach, by samodzielnie wymyślać bajki) rodzic jest w stanie tworzyć emocjonujące opowieści. W epoce smartfonów i tabletów gry fabularne robią krok w tył, wracając do wspólnego spędzania czasu i opowiadania bajek.
Gry fabularne dają rodzicom i opiekunom szansę, by poznać lepiej dziecko: jak radzi sobie z porażkami, w jaki sposób chce rozwiązywać problemy, czy umie działać w grupie, czy jest chętne do pomocy, oraz jak wielką ma wyobraźnię.
Warto wspomnieć też o potencjale edukacyjnym. Gry fabularne (zwane też papierowym RPG) rozwijają kreatywność, ćwiczą zdolności matematyczne, wzbogacają słownictwo, a także pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości poprzez szanse na podejmowanie własnych decyzji.
Uwaga!  To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry Jagodowy Las lub  zestaw startowy.
Zawartość podręcznika:

 •  5 scenariuszy  

 

Sprawdź darmowe materiały dodatkowe do tego systemu: DODATKI

Sprawdź nasze inne oferty, mamy kostki:

Kup przed 13:00 w dzień roboczy -> Nadamy tego samego dnia :D