• Wyprzedane ;c

Warhammer Fantasy Roleplay Almanach Mistrza Gry

50,00 zł

Almanach Mistrza Gry to bezcenny dodatek dla każdego Mistrza Gry prowadzącego przygody w świecie Warhammera. Oprócz Ekranu Mistrza Gry, znajdziesz tu gotowy scenariusz przygody, ale przede wszystkim zestawienie najważniejszych tabel z Księgi Zasad Warhammera.Dzięki niemu unikniesz nerwowego wertowania podręcznika podczas gry.

Ilość
block Wyprzedane ;c

Informacje o zamówieniu Informacje o zamówieniu

Zawartość pudełka:

  • czarno-biały podręcznik w miękkiej oprawie
  • ekran mistrza gry

światem, w którym toczy się rozgrywka w WFRP jest niby-germański i chylący ku upadkowi świat znany z gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Będąc grą, która koncentruje się na pojedynczych postaciach a nie na całych armiach, WFRP pokazuje znacznie więcej szczegółów owego świata, niż jego bitewny odpowiednik. Postacie graczy to najczęściej mieszkańcy państwa zwanego Imperium, krainy umiejscowionej w Starym świecie, luźno opartego na świętym Cesarstwie Rzymskim. Inne ważne krainy Starego świata to Bretonia oparta na średniowiecznej Francji i legendach arturiańskich, Kislev oparty na średniowiecznej Polsce, Czechach i Rosji, Estalia przypominająca Hiszpanię i Tilea przypominająca Włochy. świat Warhammer Fantasy Roleplay jest światem „low fantasy” (w odróżnieniu od „high fantasy” znanego z np. Zapomnianych Krain, Dragonlance, Earthdawna i innych popularnych światów, znanych z gier fabularnych). Pod względem chronologicznym można powiedzieć, że świat WFRP jest trochę dalej niż inne światy fantasy - znajduje się bliżej renesansu pod względem rozwoju technologicznego i społecznego. Broń palna jest dostępna (choć droga) a postępujący rozwój kupiectwa wypiera powoli władzę szlachty. Ludzie powszechnie obawiają się magii - nie bez przyczyny zresztą. Niepowodzenia w trakcie rzucania zaklęć mogą spowodować straszliwe skutki tak dla maga, jak i osób postronnych. Długie obcowanie ze sztuką magiczną kończy się najczęściej szaleństwem. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych czynników świata Warhammera jest Chaos. O ile siły Chaosu w Warhammer Fantasy Battle są przedstawione głównie pod postaciami straszliwych mrocznych rycerzy i zwierzoludzi o tyle w Warhammer Fantasy Roleplay jest wewnętrznym zagrożeniem dla całych społeczeństw. Sekretne kulty gnieżdżą się w każdej warstwie społeczeństwa i starają się zniszczyć ład społeczny osiągając tym samym własne, mroczne korzyści. Mutanci żyją w lasach okalających większe miasta zaś skaveni ryją pod nimi tunele. Almanach Mistrza Gry to bezcenny dodatek dla każdego Mistrza Gry prowadzącego przygody w świecie Warhammera. Oprócz Ekranu Mistrza Gry, znajdziesz tu gotowy scenariusz przygody, ale przede wszystkim zestawienie najważniejszych tabel zKsięgi Zasad Warhammera.Dzięki niemu unikniesz nerwowego wertowania podręcznika podczas gry. Dodatek zawiera między innymi:

  • Ekran Mistrza Gry z ponad 20 najważniejszymi tabelami przydatnymi podczas prowadzenia rozgrywki i wspaniałą ilustracją Geoffa Taylora.
  • Poręczny Organizator Walki, w którym można zapisywać najważniejsze informacje, takie jak wartość Inicjatywy walczących postaci, zadawane obrażenia, wystrzelone pociski, itd.
  • Karty Bohaterów Niezależnych, na których możesz przed grą wypisać współczynniki wszystkich postaci, które gracze spotkają podczas rozgrywania przygody.
  • Magazyn Ekwipunku - zestawienie wszystkich tabel wyposażenia i usług dostępnych w Starym świecie, zamieszczonych wKsiędze Zasad.
  • Listę zaklęć tradycji magii czarnoksięskiej oraz ich przerażających efektów ubocznych.
  • Opis budynków i terenów zabudowanych, jakie można zobaczyć w Starym świecie, włącznie z planami wnętrz i przykładowym opisem wioski.
  • Gotową przygodę wprowadzającą.
  • 4 przygotowane postacie, dzięki którym gracze mogą od razu rozpocząć grę!

Pobierz materiały dodatkowe TUTAJ

Sprawdź darmowe materiały dodatkowe do tego systemu: DODATKI

Przeczytaj artykuł o tworzeniu postaci: TUTAJ

Sprawdź nasze inne oferty, mamy kostki:

Inne produkty w kategorii: