Ładowanie…

Ostrza w Mroku – jak stworzyć postać do tego systemu? Podpowiadamy!

Ostrza w Mroku to stosunkowo nowy system RPG, który daje Ci możliwość eksplorowania fantastyczno-industrialnej metropolii Doskvol. To tam, razem ze swoimi przyjaciółmi możesz wcielić się w szajkę przestępczą, by spróbować przejąć kontrolę nad miastem. Stałym elementem rozgrywki są skoki, pościgi, podstępy i zdrady. Jeżeli chcesz wejść w ten niebezpieczny świat, pomożemy Ci w tym! Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, jak stworzyć postać w systemie Ostrza w Mroku!

Wejdź w mroczny świat

Świat przedstawiony w grze fabularnej Ostrza w Mroku jest bardzo charakterystyczny. Aby dobrze wczuć się w klimat Doskvol, musisz mieć w głowie dwa główne aspekty tej rzeczywistości. Jednym z filarów tego miejsca jest klimat industrialnej metropolii rodem z czasów wiktoriańskich. Pojawiają się tam nie tylko pociągi, czy statki parowe, ale także urządzenia elektryczne, czy wszechobecny na wąskich i krętych uliczkach miasta brud. Następnie dodaj do tego mroczne elementy fantastyczne połączone z postapokaliptycznym klimatem. Świat dobrze znany ludziom skończył się tysiąc lat temu, kiedy na skutek kataklizmu zostały zniszczone Bramy Śmierci oraz słońce. Przez to, obecnie cały glob pogrążony jest w wiecznej ciemności. Nawiedzają go liczne duchy i upiory, przed którymi metropolia jest chroniona za pomocą wież piorunów.

Miasto pełne łotrów

Jak wygląda rzeczywistość oferowana przez grę fabularną Ostrza w Mroku? W Doskvol mieszkają tysiące zwykłych ludzi, którzy za wszelką cenę starają się przetrwać z dnia na dzień w tym nieprzyjaznym środowisku. Wśród nich żyją przedstawiciele różnych gangów, którzy śmiało działają, rywalizując z innymi o wpływy w mieście. Burdy w barach, wymuszenia, pobicia w ciemnych uliczkach, czy porwania dla okupu są tam na porządku dziennym. Szajka prowadzona przez graczy musi przetrwać nie tylko ostrą konkurencję ze strony wrogich łotrowskich band, ale także naciski potężnych szlachciców, czy groźby Straży Miejskiej lub przerażających duchów. Celem graczy jest zdobycie jak największych wpływów w półświatku. 

Jak zrobić postać w systemie Ostrza w Mroku?

Obawiasz się, że tworzenie postaci w systemie Ostrza w mroku jest trudne? Z naszą pomocą w zaledwie kilka minut uda Ci się stworzyć swojego bohatera. Od czego powinieneś zacząć?

1. Wybierz księgę łotra

Każda postać w grze to przestępca działający w Doskvol. To od Ciebie zależy, jakiego typu szwindlem, czy nielegalną działalnością będziesz się zajmował. 

ŁotrOpis
CzyhaczCzyhacze to postaci, które są bardzo zwinne. Za sprawą swoich wyjątkowych umiejętności, potrafią się dobrze skradać, przekradać, czy włamywać. 
OgarOgary specjalizują się w tropieniu i śledzeniu swoich wrogów. W razie potrzeby załatwiają sprawy głównie walką na dystans. 
PająkPająki snują sieć intryg po to, aby osiągnąć swoje cele. To mistrzowie planowania oraz manipulacji, a przy tym znają się nieco na dyplomacji. 
PijawkaPijawki bywają szaleńcami lub po prostu naukowcami, którzy interesują się alchemią i sabotażem. Za sprawą swojej kreatywności tworzą dziwne narzędzia, które umożliwiają im osiągnięcie swoich celów. 
SiepaczSiepacze, jak ich nazwa wskazuje, nie należą do delikatnych ludzi. Konflikty często rozwiązują przemocą i zastraszaniem swoich wrogów. 
SzeptuchSpecjalizacją szeptuchów jest magia oraz umiejętność kontaktowania się z duchami. To postaci, które znają się na tajemnych mocach.
ŚciemniaczŚciemniacze to mistrzowie podstępu. Świetnie odnajdują się w sytuacjach społecznych, sprawnie żonglują słowami po to, by skutecznie zwodzić i manipulować innymi. 

2. Wybierz dziedzictwo

Następnym krokiem tworzenia bohatera jest wybór jego dziedzictwa. Łączy się to z pochodzeniem oraz rodziną Twojej postaci. 

Miejsce pochodzeniaOpis
AkorosTo najbardziej uprzemysłowiona kraina Imperium. To w niej znajduje się Doskvol, które charakteryzuje się multikulturowością. 
IruwiaTo bogate, choć pustynne królestwo znajdujące się na południu. Mieszkańcy tamtych stron w Doskvol uznawani są za “obcych”. 
SewerosTo pełna martwych ziem kraina, w której głównie żyją nomadyczne klany hodowców koni. Sewerosjanie często określani są jako “dzicy”. 
SkowlanTo królestwo znajdujące się za morzem, które zaledwie kilka lat wcześniej, po długoletniej wojnie, zostało podporządkowane Imperium. Skowlanie to grupa społeczna, która jest bardzo marginalizowana. 
TycherosTo miejsce z kolei określane jest jako wpół mityczne. Znajduje się za Oceanem Pustki. Mówi się, że jego mieszkańcy są częściowo demonami ze względu na częste demoniczne znaki szczególne, które ich wyróżniają. Przez to uważani są za dziwaków. 
Wyspy SztyletoweMieszkańcy tej krainy żyją w ciągłym ruchu. Zazwyczaj parają się handlem lub są korsarzami. Przez to nie mają jednego domu, a ich dzieci często wychowują się na okrętach. 

3. Wybierz przeszłość

Tworząc swojego bohatera, spróbuj doprecyzować jego przeszłość na podstawie tego, co już wiesz. Na tym etapie możesz określić jego związki rodzinne, czy szczegółową profesję. Sam zdecyduj, czy Twoja postać powinna być przestępcą, stróżem prawa, a może szlachcicem lub uczonym.

4. Przydziel cztery kropki akcji

Patrząc do księgi łotra – którą znajdziesz w podręczniku do Ostrzy w Mroku – zauważysz, że każdy bohater ma na wstępie przydzielone trzy kropki akcji. Na tym etapie musisz rozdzielić jeszcze cztery. Generalna zasada ich rozdzielania jest prosta – zaczynając swoją przygodę, wartość akcji nie może być wyższa niż 2. Najlepiej wpisać jedną kropkę tej akcji, która Twoim zdaniem związana jest z dziedzictwem bohatera, drugą zgodnie z jego pochodzeniem. Następne dwie możesz rozmieścić wedle własnego uznania.

5. Wybierz zdolność specjalną

W podręczniku – w który możesz zaopatrzyć się w naszym e-sklepie – znajdziesz także listę zdolności specjalnych, które dopasowane są do każdej księgi łotra. Zapoznaj się z nimi i wybierz jedną, która Twoim zdaniem najlepiej pasuje do tworzonego przez Ciebie bohatera.

6. Wybierz przyjaciela i rywala

W księdze łotra znajdziesz też listę BN, którą Twoja postać może znać. Spośród nich możesz wybrać – lub wymyślić go po swojemu – jednego bohatera, który jest Twoim wrogiem i drugiego, który jest Twoim przyjacielem. Zapisz ich imiona odpowiednio przy strzałce do góry i strzałce w dół. Z kolei postaraj się określić łączącą was przeszłość.

7. Wybierz słabość

Każdy łotr, który znajduje się w Doskvol, jest zniewolony przez jakąś słabość. To jej oddaje się całkowicie, aby poradzić sobie ze stresem. Zastanów się nad tym, co pasuje do Twojego bohatera i określ, kto jest dostawcą Twojej słabości oraz miejsce, które jest z tym związane. Jeżeli masz problem z wymyśleniem czegoś, z pewnością możesz liczyć na pomoc swojego MG. Przykładową słabością może być hazard, luksus, odurzenie, przyjemność, czy wiara.

8. Wybierz swoje imię, pseudonim i opisz wygląd

Ostatnim etapem tworzenia postaci, jest stworzenie jej wyglądu, określenie jej imienia, nazwiska oraz ksywy, pod którą jest znana w półświatku.

Po wypełnieniu wszystkich wyżej wymienionych kroków będziesz gotowy, aby sprawdzić swoje siły na uliczkach Doskvol. Jak widzisz, tworzenie postaci w systemie Ostrza w Mroku nie jest trudne. Ten proces wymaga od Ciebie sporej dozy kreatywności, która jest niezbędna do wymyślenia swojego łotra. Chcesz bliżej poznać świat, który jest przedstawiony w tej grze? W takim razie zdecyduj się na zakup podręcznika, który posiadamy w naszym e-sklepie! Znajdziesz tam nie tylko dokładne wyjaśnienie zasad, ale także szczegółowy opis kultury Doskvol, frakcji działających w mieście, czy czyhających w ciemnych uliczkach potworów. 

Dodaj komentarz