• Wyprzedane ;c

Podręcznik Jagodowy Las - Starter Gra Fabularna Dla Najmłodszych

17,14 zł

Starter to mała książeczka, która zawiera wszystkie niezbędne zasady dla poprowadzenia pierwszej rozgrywki wraz z prostym scenariuszem

Wyprzedane ;c

Okładka
Miękka
Wydanie
Czarno-białe
Liczba stron
40
Rozmiar
148 x 210 mm
Język
Polski

Dobierz fajne dodatki ^^

Informacje o zamówieniu Informacje o zamówieniu

Podręcznik Jagodowy Las - Starter Gra Fabularna Dla Najmłodszych

Starter to mała książeczka, która zawiera wszystkie niezbędne zasady dla poprowadzenia pierwszej rozgrywki wraz z prostym scenariuszem

Jagodowy Las to miejsce, w którym krasnoludki i oswojone zwierzęta żyją w zgodzie, daleko od ludzkich siedzib. Krasnoludki mieszkają w swoich wioskach, ukrytych przed oczami ludzi głęboko w lesie, w pniach drzew lub w norkach, po sąsiedzku ze zwierzętami. Strażnicy to młode krasnoludki, w których role wcielają się gracze. W lesie pełnią funkcję pomocników mieszkańców. Ich celem jest odkrycie, kim chcą być w przyszłości – robią to poprzez wykonywanie różnych misji. Strażnicy są szanowaną i pożyteczną częścią społeczności: walczą z dzikimi zwierzętami, udają się na wyprawy po potrzebne w wiosce rzeczy, a także pomagają każdemu w potrzebie. W lesie poukrywane są chatki Strażników, w których mogą oni zregenerować siły w czasie misji.
Jagodowy Las jest grą fabularną do prowadzenia dzieciom. To świat krasnoludków, których młodzi przedstawiciele szukają swojej drogi w życiu i należą do Strażników. Przemierzają las, gdzie czeka na nich m.in.:

  • oswajanie młodych zwierzaków:
  • odbijanie ważnych miejsc z łap i paszcz dzikich zwierząt:
  • wykradanie zasobów z ludzkich siedzib:
  • podejmowanie decyzji co do rozbudowy rodzinnej wioski.


Dzięki bardzo szybkiemu procesowi tworzenia postaci oraz misji, których się podejmą, Jagodowy Las doskonale nadają się na szybkie, spontaniczne rozgrywki, choćby w czasie podróży samochodem.
Jagodowy Las to gra fabularna pozwalająca dorosłym na poprowadzenie dzieciom przygód, w których czasie wcielą się one w role pomocnych krasnoludków–Strażników, mieszkających w Jagodowym Lesie. Gra pozbawiona jest twardej przemocy i pod opieką dorosłych mogą w niej uczestniczyć dzieci nawet od czwartego roku życia!


Gra przeznaczona jest dla dwóch do sześciu osób. Jedna z nich – domyślnie dorosły – pełni funkcję narratora, a pozostałe – domyślnie dzieci – funkcję graczy. Zadaniem graczy jest stworzenie postaci Strażników i wykorzystanie ich możliwości, by zrealizować podjętą misję.
Zadaniem narratora jest kreowanie baśniowego świata i wykorzystanie jego możliwości, by uczynić misję Strażników pouczającą i ekscytującą. W rozdziale „Prowadzenie dzieciom” znajdują się sugestie i porady dla prowadzącego. Narrator powinien się z nimi zapoznać, nim usiądzie do gry. W podręczniku znajdują się gotowe scenariusze!


Oprócz książki do gry potrzebne są kości sześcienne, papier i ołówki.
Gra fabularna to nic innego jak usystematyzowany pomysł na zabawę z dzieckiem i wspólne opowiadanie bajek. To doskonałe narzędzie, dzięki któremu nawet zmęczony (czy też nie czujący się na siłach, by samodzielnie wymyślać bajki) rodzic jest w stanie tworzyć emocjonujące opowieści. W epoce smartfonów i tabletów gry fabularne robią krok w tył, wracając do wspólnego spędzania czasu i opowiadania bajek.
Gry fabularne dają rodzicom i opiekunom szansę, by poznać lepiej dziecko: jak radzi sobie z porażkami, w jaki sposób chce rozwiązywać problemy, czy umie działać w grupie, czy jest chętne do pomocy, oraz jak wielką ma wyobraźnię.
Warto wspomnieć też o potencjale edukacyjnym. Gry fabularne (zwane też papierowym RPG) rozwijają kreatywność, ćwiczą zdolności matematyczne, wzbogacają słownictwo, a także pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości poprzez szanse na podejmowanie własnych decyzji.


Zawartość podręcznika - startera:

  • proste zasady gry:
  • schemat losowania postaci dla graczy - Strażników:
  • opis prowadzenia przygód - misji:
  • opis przeciwników - chochlików i kilkudziesięciu zwierząt:
  • opis miejsc, w jakie mogą trafić gracze:
  • scenariusz do rozegrania "Zraniona sarenka"

Sprawdź darmowe materiały dodatkowe do tego systemu: DODATKI

Sprawdź nasze inne oferty, mamy kostki:

Kup przed 13:00 w dzień roboczy -> Nadamy tego samego dnia :D