• Wyprzedane ;c

Zestaw Podręczników Dungeon World: Zdradliwe Ostępy + Świat Sita

42,86 zł

Dungeon World: Zdradliwe Ostępy łączą w sobie światotworzenie znane z Dungeon World: Podziemia i Potwory oraz staroszkolny urok tabelek pomagających w generowaniu lokacji i zdarzeń na bieżąco, w miarę potrzeb sesji. Płynne działanie zapewniają specjalne wersje Ruchów Podróży z podstawowej gry. Tabele w Zdradliwych Ostępach wyróżniają się przede wszystkim proporcjami: znacznie bardziej stawiamy na eksplorację i odkrywanie niż na walki. Dobrze przemyślana metodologia pozwala traktować wylosowane elementy jako podpowiedzi wydarzeń, nie jako nienaruszalne fakty – szczegóły interpretujecie wspólnie w czasie sesji.

Ilość
block Wyprzedane ;c

Okładka
Miękka
Wydanie
Czarno-białe
Informacje o zamówieniu Informacje o zamówieniu

Inne produkty w kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Zdradliwe Ostępy to dziesięć przydatnych sekcji:

 • Poznaj język: słowniczek wszystkich niezbędnych terminów
 • Narysuj mapę: wskazówki do wspólnego tworzenia planów i map
 • Wskaż drogę: opcjonalne zasady dla popleczników, autorstwa Jeremy’ego Strandberga
 • Zobacz świat: nowe Ruchy i wytyczne dla niebezpiecznych podróży
 • Przetrwaj niepogodę: podpowiedzi i Ruchy przydatne przy ustalaniu pogody
 • Poznaj losy: całe mnóstwo tabel do losowania przygód w dziczy
 • Zejdź pod ziemię: zasady tworzenia lochów w biegu (albo w rytm ruchów łopaty)
 • Przetrwaj i opowiedz: pięć nowych klas prestiżowych
 • Zaufaj intuicji: improwizacja przygód na niezbadanych lądach
 • Nadaj imiona: listy przykładowych nazw i imion dla postaci, miejsc oraz wierzchowców

Zasady wspólnego tworzenia map i wszystkie tabele nie są powiązane z systemem (można z nich korzystać w dowolnej grze RPG). Co prawda same tabele mają budowę powiązaną z nowymi Ruchami Podróży, ale z powodzeniem można je zastosować w dowolnej przygodzie, w której fantastyczne krajobrazy grają pierwsze skrzypce.

Nowe zasady popleczników, przygotowane przez Jeremy’ego Strandberga, pomagają w tworzeniu zapadających w pamięć postaci niezależnych, a jednocześnie uwalniają od potrzeby notowania wszystkich szczegółów. 

Ale to nie wszystko! W zestawie dostaniecie jeszcze Dungeon World: Sito! 

Zasady zawarte w dodatku są próbą połączenia elementów dwóch świetnych systemów RPG fantasy: Dungeon Crawl Classics Role-Playing Game oraz Dungeon World, poprzez dopasowanie konceptu "Sita Poziomu 0" z DCC RPG do zasad Dungeon World. Pamiętajcie, będziecie potrzebować kopii zasad Dungeon World: Podziemia i Potwory!

Ten krótki, wygodny podręcznik pozwala wylosować postacie Wieśniaków, od imienia poprzez zawód, po atrybuty oraz pokazuje, jak stworzyć ich rodzinną wioskę! Pomaga MG poprowadzić Sito w Dungeon World! Zawiera cztery "Sita Startowe", dzięki którym będziecie gotowi na wieczór improwizowanego średniowiecznego survival horroru! Znajdziecie w nim też "Sitopedię" przygód, w które może się wyposażyć potrzebujący inspiracji Mistrz Gry.

Czym jest DW: Sito?

To przygoda, w której postaci graczy rozpoczynają grę jako barwna grupa zwykłych wieśniaków, wrzuconych przez los w niezwykłe okoliczności. Na drodze tych zwykłych ludzi stoją śmierć i koszmary, a oni sami będą po prostu starać się przeżyć. Na wielu nieszczęśników, a czasem nawet na wszystkich, czeka w Sicie okropna śmierć, ci zaś, którzy przetrwają, na zawsze będą naznaczeni przerażającymi doświadczeniami.

W wielu grach RPG fantasy Bohaterowie Graczy zaczynają swe przygody jako niezwykłe jednostki; ta przygoda pokazuje, jak zwykli ludzie stają się herosami.

Oto ich historia postaci!

Zaskocz wielbiciela RPG-ów lub planszówek i sprezentuj mu idealny zestaw akcesoriów od Rezystancji Grzejnika. Zamówisz u nas przemyślane zestawy prezentowe, w sam raz dla osób lubiących gry bez prądu. Oryginalne, starannie wykonane i dopasowane pod względem kolorystyki, tematu lub motywu przewodniego.

Wybierz komplet kości z tacką do rzucania, aksamitnym woreczkiem pod kolor, monetami, albo zmywalną matą. Obdaruj kogoś zestawem nietypowych kostek, które świecą w ciemności lub całym niezbędnikiem gadżetów RPG – w sam raz dla początkującego i zaawansowanego gracza!

Zestawy prezentowe, które wywołują szczerą radość

Niektórzy uwielbiają robić prezenty, u innych wywołuje to spory stres. W sklepie RGFK znaleźliśmy doskonałe rozwiązanie dla jednych i drugich. Wybór zestawu prezentowego daje wiele korzyści dla osoby obdarowanej oraz kupującej. Zamiast tracić długie godziny na poszukiwanie poszczególnych akcesoriów, możesz zdecydować się na pięknie wykonany, dopasowany kolorystycznie komplet. W tej kategorii szybko znajdziesz unikalne przedmioty, które:

 • zaskoczą i zachwycą obdarowanego,
 • umilą mu przebieg każdej rozgrywki,
 • uzupełnią jego kolekcję gadżetów do sesji RPG.

Szukasz idealnego prezentu dla osoby lubiącej RPG-i? Zamów nasz zestaw

Zazwyczaj bardziej opłacalnym ruchem jest zakup całego zestawu niż każdego produktu osobno. W tym przypadku nie jest inaczej. Wybierając nasze zestawy prezentowe RPG, stawiasz na komplety wykonane z wysokiej jakości materiałów. Akcesoria do gier z naszej oferty są trwałe, przyciągają wzrok intensywną kolorystyką, klimatycznymi nadrukami, oraz ciekawie wplecionymi motywami z gier. Wszystkie zamówisz jak zawsze w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nie zapominamy również o wielbicielach łamigłówek i zagadek, dlatego do oferty dodaliśmy elegancko pakowane komplety gier logicznych. Zapewniają mnóstwo zabawy, trenują kreatywność, myślenie przestrzenne i… jakże cenną cechę cierpliwości!  

Sprawdź nasze inne oferty, mamy kostki:

Kup przed 13:00 w dzień roboczy -> nadamy dziś!