Ładowanie…

Maty gumowe. winylowe i lateksowe? Która sprawdza się najlepiej?

Kiedy poczujesz się już pewnie w RPG-ach, zaczniesz zastanawiać się jak urozmaicić i ulepszyć rozgrywkę. Pierwszy wybór najczęściej pada na matę do gier – i to całkowicie słusznie! Jednak obojętnie czy postanowisz kupić matę dedykowaną danej grze, specjalną na własne zamówienie czy uniwersalną – każda z nich będzie wykonana z gumy, winylu lub lateksu, a decyzja przy wybraniu najlepszej może być skomplikowana – dlatego poniżej opisaliśmy wszystkie trzy rodzaje, aby pomóc Ci zdecydować i wybrać tą, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

 

Ideały do planszówek, karcianek i gier bitewnych – maty gumowe!

mglawica-protoplanetarna-36-x-362x__2_-removebg-preview.png

Maty gumowe, również nazywane neoprenowymi, cieszą się największą popularnością wśród graczy. Charakteryzują się wyższą ceną niż pozostałe, ale maty gumowe rekompensują to swoją jakością, wyglądem i wytrzymałością.

Do ich wykonania wykorzystano kauczuk, czyli gumę naturalną. Pozwala to na ich swobodne rolowanie i składanie bez obaw o uszkodzenie struktury maty. Wysokiej jakości nadruk zapewnia idealną jakość nadruku oraz dobrą, żywą kolorystykę, która nie ulegnie szybkiemu wyblaknięciu, ponieważ maty gumowe są odporne na promienie UV! Dodatkowo dzięki odporności na zadrapania, wodę oraz posiadanie antypoślizgowego spodu, maty gumowe są idealne do przeprowadzania sesji w plenerze!

 

Wspaniałe do gier imprezowych, bitewnych oraz makiet – maty winylowe!

mglawica-protoplanetarna-36-x-362x__3_-removebg-preview_1.pngMaty winylowe stanowią doskonałe rozwiązanie ekonomiczne przy równoczesnym zachowaniu jakości. Bardzo proste w przechowywaniu i czyszczeniu, maty winylowe nadadzą się idealnie na wieczór w większym gronie lub podstawę makiety.

Maty winylowe wyróżniają się dostępnością w każdym rozmiarze – zarówno dużym i małym. Wykonane z wysokiej jakości materiału PVC mają chropowaty spód, który zapobiega przesuwaniu lub spadaniu maty. Łatwość przechowywania jest zapewniona dzięki małej wadze i łatwemu rolowaniu – dlatego jeśli nie masz wiele miejsca na przechowywanie, to mata winylowa sprawdzi się świetnie!

Królowe gier bitewnych – maty lateksowe!

mglawica-protoplanetarna-36-x-362x_1.jpgMaty lateksowe to wspaniałe rozwiązanie, jeśli szukasz mat lekkich, łatwych do przenoszenia i zachowania w najwyższej kondycji. Podobnie jak maty winylowe, można znaleźć je w każdym rozmiarze. Domyślnie maty lateksowe zadrukowane są z dwóch stron – jeśli szukasz możliwości szybkiej zmiany scenerii, to będzie ona dla Ciebie idealna.

Zostały wykonane z satynowego materiału PVC, który nie tylko umożliwia łatwe rolowanie i niesamowitą lekkość, ale również sprawia, że maty lateksowe są odporne na wodę i światło UV – ich nadruk wytrzyma zdecydowanie dłużej!

 

Czyli jaka mata jest najlepsza?

Mata to kwestia indywidualna, która dopasowuje się do warunków danej osoby i jej potrzeb. Dlatego poniżej umieścimy jeszcze drobne podsumowanie, które w kilku słowach przypomni Ci zalety mat.

 

  • Maty gumowe – sprawdzą się przy każdym typie gier, ale najczęściej wykorzystuje się je przy planszówkach, karciankach i grach bitewnych. Są odporne na wodę, zadrapania, zagniecenia oraz promieniowanie UV – czyniąc je również idealnymi do gier w plenerze. Tłumią również dźwięk rzucanych kości, dlatego nocne sesje mogą być jeszcze przyjemniejsze!

 

  • Maty winylowe – doskonała opcja ekonomiczna, która przychodzi z wysoką jakością! Dedykowane grom imprezowym, bitewnym oraz makietom. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, odznaczając się wysoką trwałością.

 

  • Maty lateksowe – idealne do gier bitewnych. Nie zajmują wiele miejsca, zwłaszcza jeśli zostaną zwinięte w rulon. Odporne na promieniowanie UV i wodę, co również pozwala prowadzić bitwę na otwartym terenie. Domyślnie zadrukowane dwustronnie.

Jak widzisz, różne maty odznaczają się różnymi cechami – dlatego po określeniu swoich potrzeb będzie Ci o wiele prościej wybrać tą właściwą.

 

Jakie maty do gier dostępne są na RGFK?

Dobre wieści! Każda z opisanych w tym artykule mat znalazła swoje miejsce w naszym sklepie! Dlatego bez względu czy będzie to mata gumowa, czy lateksowa, dostaniesz ją w naszym sklepie i w krótkim czasie będziesz mógł rozpocząć kolejną RPG-ową przygodę! Dostępne są różnorodne wzory (również dedykowane pod poszczególne gry), ale bez problemu znajdziesz też maty uniwersalne, które posiadają warianty siatki hexowej, kwadratowej lub okrągłej!

Maty pomogą wczuć się w atmosferę prowadzonego świata, ale pamiętaj, że RPG to nadal gry wyobraźni – dlatego nie przejmuj się, jeśli nie masz jeszcze maty – Twoim graczom zależy na immersji nie tylko wizualnej, ale również poprzez słowa.

 

Okej, wiem już wszystko. Ale czy mogę stworzyć własną matę? Czyli maty na zamówienie na rgfk.pl

Nadeszła długo wyczekiwana chwila – wiesz jaką chcesz matę. Ale nie jesteś zainteresowany już stworzonymi matami, chcesz własną. Przychodzimy Ci z pomocą! Wykorzystując formularz kontaktowy na stronie lub w wiadomości mailowej na pocztę sklep@rgfk.pl daj nam znać, że chciałbyś matę na zamówienie. W pierwszej wiadomości możesz uwzględnić materiał i wielkość maty – przyspieszy to proces, ale jeśli zapomnisz umieścić taką informację – nic się nie martw! Odpowiadamy na każdą wiadomość 🙂

Dodaj komentarz