Blog

lip 14

Gry planszowe i ich rodzaje. Co musisz wiedzieć?

Na pytanie o pierwsze skojarzenie z grami planszowymi, większość osób odpowie „chińczyk” lub „monopol”. Oczywiście temat jest o wiele bardziej złożony. Na współczesny rynek planszówek składają się zróżnicowane gatunki, zasady i mechaniki. Dlatego każda gra może być zupełnie innym doświadczeniem. Znaczenie ma także to, do kogo skierowany jest dany tytuł. Większość osób zna podstawowy podział na gry dla dzieci i te przeznaczone dla dorosłych. Jednak wiek nie jest jedyną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę. Co jeszcze powinieneś wiedzieć, zanim rozpoczniesz swoją przygodę z planszówkami?

cze 25

Star Wars X-Wing – jak zacząć? Wskazówki dla początkujących

Lubicie gry taktyczne? Szukacie wciągającego tytułu dla dwóch osób? Jeżeli do tej pory nie graliście w X-Wing, jak najszybciej nadróbcie zaległości! To niezwykle popularna, dynamiczna gra figurkowa osadzona w uniwersum Star Wars. Jest pozycją obowiązkową dla fanów filmowej franczyzy, ale nie tylko. Na czym polega X-Wing? Jak zacząć? Co jest niezbędne do przeprowadzenia rozgrywki? W tym tekście omawiamy podstawowe zasady i najważniejsze elementy gry.

cze 18

Gry z uniwersum H.P. Lovecrafta. Groza, obłęd i czarny humor! 

 Zainteresowanie twórczością H.P. Lovecrafta to domena wielbicieli nieoczywistych horrorów. Wiele osób zaczytuje się w jego książkach, doceniając talent i geniusz autora. W tym tekście przedstawimy wam sylwetkę pisarza, historię słynnego Cthulhu, oraz dwie dobre gry nawiązujące do tego mrocznego uniwersum.

cze 11

Czym są gry fabularne RPG?

Pierwsza gra fabularna –Dungeons & Dragons – została wydana w latach 70 w USA. Od tego czasu powstała niezliczona ilość systemów fabularnych, zaczynając na fantasy, a kończąc na cyberpunku.   

Cała idea polega na odgrywaniu ról w wybranej historii, która prowadzona jest przez Mistrza Gry. Zebrana grupa ludzi bierze udział w grze, tworząc swoje postacie i prowadząc je w wymyślonym świecie.  

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl